6
1
0
Level4
2010-11-28 9 views
Chewy junior makes the best cream puffs! It's variety of flavors and colours makes one happy just seeing them. Blueberry cheese has always been my favourite, the taste if it is simply tempting and irresistible. The price of Chewy juniors is always cheaper at Jurong point as compared to those found elsewhere. At JP, you could purchase it at $1 each simply by producing your student pass. As compared to other outlets such as Raffles city, it costs $1.50 each. Service staff is always slow and impoli
Read full review
Chewy junior makes the best cream puffs! It's variety of flavors and colours makes one happy just seeing them.

Blueberry cheese has always been my favourite, the taste if it is simply tempting and irresistible.

The price of Chewy juniors is always cheaper at Jurong point as compared to those found elsewhere. At JP, you could purchase it at $1 each simply by producing your student pass. As compared to other outlets such as Raffles city, it costs $1.50 each.

Service staff is always slow and impolite at Chewy juniors outlets, but what can I do if I have to eat it.

Flavours include blueberry cheese, strawberry cheese, apple cheese, almond chocolate crunch, chocolate oreo crunch etc.

Purchase in a box of 6 and you will be entitled to a discount of cheaper price.

In a mood with cravings for sweet stuff, I could eat up to 4 chewy junior puffs at one go. Each cream puff comes with a generous amount of toppings and creamy filling.
3 views
0 likes
0 comments
(The above review is the personal opinion of a user which does not represent OpenRice's point of view.)
Post
DETAILED RATING
Taste
Decor
Service
Hygiene
Value
Date of Visit
2010-07-31
Spending Per Head
$1 (Tea)
Recommended Dishes
  • Blueberry cheese
  • strawberry cheese