1
1
0
Level3
39
0
2011-12-27 77 views
The waffle was soft and fluffy. Also, it has a rich pandan taste which make the waffle even more fragrant. I would always buy the plain waffle and sometime spread it with jam or even ice cream on my own at home. Nonetheless, the waffle taste nice even if you do not spread it with stuffs. It would be better if the exterior crust is more crispy. This definitely make a great choice if you are craving for some snack. However, I find it slightly expensive as a plain waffle now cost $1.30 compared to
Read full review
6 views
1 likes
0 comments
The waffle was soft and fluffy. Also, it has a rich pandan taste which make the waffle even more fragrant. I would always buy the plain waffle and sometime spread it with jam or even ice cream on my own at home. Nonetheless, the waffle taste nice even if you do not spread it with stuffs. It would be better if the exterior crust is more crispy. This definitely make a great choice if you are craving for some snack. However, I find it slightly expensive as a plain waffle now cost $1.30 compared to previous which cost only like about $1.
(The above review is the personal opinion of a user which does not represent OpenRice's point of view.)
Post
DETAILED RATING
Taste
Decor
Service
Hygiene
Value
Date of Visit
2011-12-26
Spending Per Head
$1.30
Recommended Dishes
  • waffles