7
3
0
Level4
685
8
2011-08-23 18 views
I love waffle.It's cheap and nice.When i feel not very hungry, i will buy waffle as my lunch/dinner.It has lots of fillingseanut butter,Cheese,Butter,Chocolate,Blueberry,Strawberry,Kaya and plain.It costs only $1,except for Cheese($1.2) and plain($0.8)We can also add the toping($0.2),exp:rainbow rice,chocolate rice,raisin and crushed peanut.It's very crispy.When i bite,it will have "crack" sound,so you can imagine how crispy is it.This blueberry flavour is quite nice,especially when the waffle i
Read full review
I love waffle.
It's cheap and nice.
When i feel not very hungry, i will buy waffle as my lunch/dinner.
40 views
0 likes
0 comments
It has lots of fillings
eanut butter,Cheese,Butter,Chocolate,Blueberry,Strawberry,Kaya and plain.
It costs only $1,except for Cheese($1.2) and plain($0.8)
We can also add the toping($0.2),exp:rainbow rice,chocolate rice,raisin and crushed peanut.
44 views
0 likes
0 comments
It's very crispy.
When i bite,it will have "crack" sound,so you can imagine how crispy is it.
This blueberry flavour is quite nice,especially when the waffle is hot.
40 views
0 likes
0 comments
I more prefer chocolate flavour.
It's very nice.
When the waffle is hot,you can see the chocolate melt.
So when i bite,i can feel my mouth full with chocolate.


Sometime,i also see that there will be a very long queue.This means that this Mr.waffle is nice..!
(The above review is the personal opinion of a user which does not represent OpenRice's point of view.)
Post
DETAILED RATING
Taste
Decor
Service
Hygiene
Value
Spending Per Head
$1
Recommended Dishes
  • Chocolate flavour